Antropark vznikl jako součást webových stránek Akademie věd ČR v Brně v roce 2005.

© Aktualizace Antropark 2013, Autor a ilustrace © Libor Balák

Kontakt - Libor Balák:    antropark@seznam.cz

 

The lord of the world (the first pictorial reconstructional project of Antropark, 1998)

Zpět na domovskou stránku Antroparku

Zpět na přehled novinek

 

 

články  o  rekonstrukcích

v  našich  médiích  II

 

Tentokráte jsme si popovídali s panem redaktorem z časopisu Tajemství české minulosti o tématu nanejvýše obsáhlém a často diskutovaném. Tématu, kolem kterého po desetiletí kolují nejrůznější mýty, pověry a příběhy. Povídali jsme si o kultuře Lovců mamutů, jejich způsobu života a o novém objevu, který opět potvrdil, že tito lidé nám byli podobnější, než bychom kdy čekali. Krom toho, že dokázali ulovit zvíře mnohokráte větší a silnější než byli oni sami a že byli zručnými řemeslníky, což jsme již věděli, byli také úspěšnými chovateli sobů, kteří jim sloužili jak k obživě, tak jako zdroj materiálu k šití oděvů, výrobě ozdob, či prostě jako tažná zvířata.

V tomto článku jsme si rovněž vyjasnili, jaký je rozdíl mezi pouhou ilustrací a skutečnou rekonstrukcí, popovídali jsme si o tom, jak taková rekonstrukce vzniká a jakou roli hraje právě v rekonstrukcích pravěku Antropark a jeho tvůrce Libor Balák.

Rozhovoru se též účastnila paní doktorka Miriam Nývltová Fišáková z Akademie věd v Brně, která ledacos zajímavého k tématu doplnila a přidala pohled paleontologický.  

Celý rozhovor najdete v zářijovém čísle 2013.         

 

 

       

                 

Otázkami, na které se v tomto a dvou předchozích článcích nedostalo, se budeme zabývat novém, připravovaném časopisu 100 + 1, který nás v těchto dnech oslovil.

 

 

The lord of the world (the first pictorial reconstructional project of Antropark, 1998)

Zpět na domovskou stránku Antroparku

Zpět na přehled novinek

 

Kontakt - Libor Balák:  antropark@seznam.cz

© Aktualizace Antropark 2013, Autor a ilustrace © Libor Balák