Antropark vznikl jako součást webových stránek Akademie věd ČR v Brně v roce 2005.

© Aktualizace Antropark 2013, Autor a ilustrace © Libor Balák

Kontakt - Libor Balák:    antropark@seznam.cz

 

The lord of the world (the first pictorial reconstructional project of Antropark, 1998)

Zpět na domovskou stránku Antroparku

Zpět na přehled novinek

 

 

Pozvání - za obrazy

z Antroparku do Mohelnice

 

 

Do velké rodiny našich a světových muzeí, které mají ve své expozici obrazové rekonstrukce z Antroparku, přibylo další. Stalo se jím  Muzeum Mohelnice. Jeho stálá archeologická expozice tak získala novou tvář, kde se snoubí na  romantickém podkladě středověké gotické kamenné klenby vykopané exponáty s podmanivými výjevy minulosti.

Původní stará, archeologická expozice, vzniklá již před půl stoletím, byla před pár lety nahrazena novou. Od ní se hodně očekávalo, ale ačkoli formálně byla dokonce oceněna prestižní cenou Gloria musaealis za nejlepší muzejní výstavu roku 2005, byla, co se týká v návštěvnosti, zklamáním. Proto se po krátké době opět přikročilo k její další, zásadní proměně.

 

Jak se tedy tvůrcům výstavy jejich expoziční záměr podařil, se můžete podívat v Mohelnici v expozici Pravěk Mohelnicka.

Bližší informace na http://www.muzeum-sumperk.cz/ 

nebo na http://muzeum-sumperk.cz/index.php?item=zarizeni/muzeum-mohelnice/vystavy/&viewprogram=797

 

Možná však, že ani nová expozice nemusí být očekávaným řešením. Obrazy, které byly v Mohelnici použity, prošly mezi tím přepracováním do nových verzí, takže ty vystavené již nejsou aktuální.

Dalším důležitým faktem je, že lidé kolem Antroparku již vstoupili do 21. století a jsou dnes schopni realizovat projekty kolem rekonstrukcí na klíč. Nejen vytvořit specifické obrazové rekonstrukce přesně pro daný region, ale dovedou zajistit i jejich velkoplošnou realizaci a instalaci jak v běžné obrazové rovině, tak v reliéfních řezech ve formě dioramat. K tomu navíc dokáží rozhýbat jak rekonstrukce, tak artefakty na interaktivních dotykových obrazovkách, kde si návštěvník může rozkrýt mnohé exponáty, objekty či výjevy, které by se jinak do expozice sotva vešly.

 

The lord of the world (the first pictorial reconstructional project of Antropark, 1998)

Zpět na domovskou stránku Antroparku

Zpět na přehled novinek

 

Kontakt - Libor Balák:  antropark@seznam.cz

© Aktualizace Antropark 2012, Autor a ilustrace © Libor Balák