©  Aktualizace Antropark 2012, Autor a ilustrace © Libor Balák

Kontakt - Libor Balák:  antropark@seznam.cz

Antropark vznikl jako součást webových stránek Akademie věd ČR v Brně v roce 2005.

 

Zpět na přehled novinek

 

The lord of the world (the first pictorial reconstructional project of Antropark, 1998)

 

Zpět na domovskou stránku Antroparku

 

Vernisáž obrazů Libora Baláka

spojená s muzejní nocí Prácheňského muzea v Písku

 

 

Celou píseckou akci zahájila svým vystoupením skupina historického šermu. Jejich akce působily místy velmi nebezpečně, třísky ze štítů létaly na všechny strany a kruh, který návštěvníci na počátku utvořili, se začal povážlivě rozestupovat. Nakonec ale jak samotní aktéři, tak diváci vyvázli bez zranění a mikrofonu se ujal se svým úvodním slovem pan ředitel, který všechny přítomné náležitě uvítal a nastínil průběh celé akce Pak byl mikrofon předán archeologovi muzea PhDr. Jaroslavu Jiříkovi, který návštěvníky pozval do expozice muzejních sálů. O mikrofon jsme se, pravda, maličko tahali, ale po pár výhrůžkách mi jej nakonec dal, abych mohl návštěvníky přivítat i já.

Ani o pohoštění nebyla na vnitřním nádvoří muzea nouze. Grilované klobásky mohl exotikychtivý gurmán prostřídat kávou, připravenou skutečnou dívkou se Súdánu. Ti méně odvážní mohli využít umění místního mistra v přípravě dobré kávy. Celou atmosféru dotvářeli řemeslníci v dobových kostýmech. Své umění na nádvoří předváděl mistr kovář, v sále s mými obrazy pak odborník na výrobu pazourků pan Petr Zítka, mincíř či ženy drtící zrno mezi kameny. Mnohé z těchto činností jste si mohli i vyzkoušet. Zvídavý návštěvník neodešel bez vlastnoručně vyražené mince, kalhot od mouky a prstů pořezaných od pazourku.

Výstavu navštívilo přes 1000 návštěvníků a s ohlasy jsem opravdu spokojen.

Komplexně bych tedy akci hodnotil jako velmi zdařilou a pěkně připravenou a jistě bych její návštěvu jen doporučil.

Celá akce zaujala i novináře v a tak se nyní chystám do rozhlasu na natáčení nějakého zajímavého povídání o dobách dávno minulých nebo ještě přesněji, co nového se událo v oblasti poznávání dávných kultur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět na přehled novinek

 

The lord of the world (the first pictorial reconstructional project of Antropark, 1998)

 

Zpět na domovskou stránku Antroparku

 

 

Kontakt - Libor Balák:  antropark@seznam.cz

© Aktualizace Antropark 2012, Autor a ilustrace © Libor Balák