Antropark vznikl jako součást webových stránek Akademie věd ČR v Brně v roce 2005.

© Aktualizace Antropark 2013, Autor a ilustrace © Libor Balák

Kontakt - Libor Balák:    antropark@seznam.cz

 

The lord of the world (the first pictorial reconstructional project of Antropark, 1998)

Zpět na domovskou stránku Antroparku

Zpět na výběr zpráv

 

 

 

Zpráva  za  leden  2012

 

Ve zkratce

Leden se nesl ve znamení pracovního skluzu. Zakázka před odevzdáním byla anulována a bylo nutné zahájit zcela novou kompozici. Předělávka trvala celý měsíc. Ukazuje se, že i relativně jednoduchá rekonstrukce jako je jezdec na koni znamená řešit celou řadu dat a bez specializované databáze pro potřeby rekonstrukcí je prostě nutné se znovu a znovu prokousávat horou informací.

Výsledek - finanční mínus za jeden měsíc a závěr - být ještě opatrnější při stanovování podmínek při zakázkách. Obávám se však, že by se to velmi rychle zadavatelům prodražilo. Uvidíme, co bude dál. Znovu se jednalo o práci do Německa, a informoval jsem manažera projektu u nás, aby upozornil, že budu zakázku realizovat, jen když protistrana zaplatí za čas, který nad prací strávím. Nemohu zadarmo pracovat navíc celé měsíce, kdy si zadavatelé stále mění zadání a ujasňují, co vlastně chtějí. Mnoho času pro Antropark nezbylo, práce byla jen symbolická.

Společenské události

Křest prvního dílu knihy o historii Brna Dějiny Brna 1 na Nové radnici. Přítomni autoři, primátor, rektor MU, vedoucí projektu a další. Bylo to pěkné setkání, srazil jsem se s několika příjemnými lidmi z blízkých oborů.

 

Novinky  v AntroparkU

Obrazy - bohužel jen symbolicky pár hodin na novém obraze lvího člověka s tématem Aurignacienu.

Texty

Četba na pokračování

Katáriové vychází pravidelně každé pondělí. Také pokračuji v práci na novém románu, tentokrát s tématikou kultur starého paleolitu. Fascinující a naprosto jedinečná práce. Ještě nikdo takto nezpracovával tak stará období a je zcela jasné, že se dotýkám řady oblastí života, na které bych jen jako malíř obrazů ani nepomyslel.

Zakázky

Projekty

 NOVÉ VÝZKUMY

Narazil jsem na informaci o domestikaci vlka - psa v Předmostí u Přerova z doby Lovců mamutů. Tato informace byla prezentována jako žhavá novinka, ve skutečnosti již pěkně vystydlá. Na mých obrazech v Antroparku a to na pěkně starých obrazech, domestikovaného vlka běžně užívám, protože dané téma už kdysi zpracovával morfolog a paleontolog profesor Rudolf Musil. Komentoval bych to asi takto: „V tomto světě grantů, formalit a úředničiny se kolo dá vynalézat stále dokola a vždy to bude překvapivý evergreen!“

Opravdu bych byl za vytvoření digitální databáze informací kolem paleoetnologie. Šetřilo by to zbytečnou práci.

 

The lord of the world (the first pictorial reconstructional project of Antropark, 1998)

Zpět na domovskou stránku Antroparku

Zpět na výběr zpráv

 

 

Kontakt - Libor Balák:  antropark@seznam.cz

© Aktualizace Antropark 2013, Autor a ilustrace © Libor Balák